Drobna użyteczna zmiana
  • 2017-10-10

Zmiany wynikłe z użytkowania
My sami korzystamy z naszego serwisu do monitorowania fraz kluczowych w wyszukiwarce. Dlatego zdarza nam się wychwycić coś co można poprawić szczególnie gdy zmiana nie wymaga wprowadzania dużych przeróbek kodu witryny oraz mechanizmów, to jesteśmy w stanie szybko wprowadzić poprawkę. Tak też było i tym razem.

Wprowadzona zmiana
Czasem podczas użytkowania statystyk portalu mam ochotę zobaczyć stronę Google z wynikami na daną frazę. Nie koniecznie w celu zobaczenia czy skrypt do sprawdzania prawidłowo zbiera dane ale bardziej dla ocenienia zmian w wynikach na skutek działań konkurencji. Takie sprawdzanie tego co się dzieje w naszym otoczeniu jest przydatne. Witryny które wzbijają się szybko wśród dotychczasowej konkurencji mogą zagrozić również naszej pozycji. Taka informacja pozwoli osobom odpowiedzialnym za pozycjonowanie na wcześniejsze reagowanie na zagrożenia ze strony konkurencji.

Zmiana którą wprowadzono w skrypcie może wydawać się drobna ale jest bardzo użyteczna. Teraz już nie trzeba zaznaczać całej frazy w celu otworzenia menu kontekstowego aby wybrać opcję „szukaj w Google”. Po wprowadzeniu naszej drobnej zmiany wystarczy kliknąć w wprowadzoną frazę aby otworzyła się pierwsza strona Google. A dokładniej szukana fraza pojawi się w nowej karcie przeglądarki w formularzu Google.

To bardzo drobna zmiana a pomaga zaoszczędzić bardzo dużo czasu podczas przeglądania dużej liczby fraz kluczowych. Mamy nadzieję że ta zmiana zostanie pozytywnie odebrana przez naszych użytkowników. A my postaramy się znaleźć kolejne elementy które będą mogły być poddane modernizacji w celu podwyższenia użyteczności naszej witryny.