Monitorowanie aktywności strony w internecie
  • 2017-11-09

Monitorowanie aktywności strony w internecie

System do monitorowania aktywności strony internetowej w internecie to wymagany element infrastruktury który poinformuje właściciela witryny internetowej o braku możliwości wywołania strony WWW. System do monitorowania jest bardzo prosty. Sprawdza czy wskazana witryna odpowiada na próby wywołania. Gdy strona zwróci inny kod niż 200 oznacza że może być niedostępna dla internautów. Dla pewności sprawdzanie aktywności strony internetowej jest przeprowadzane za pomocą chmury adresów IP oraz serwerów umieszczonych w różnych lokalizacjach. Tak możemy w sprawny sposób monitorować witryny internetowe umieszczone na wielu różnych serwerach w różnych krajach.

System do monitorowania aktywności stron w internecie został dodany do naszego oprogramowania zupełnie przypadkowo. Administracja Ads-Center.NET która jest właścicielem naszego oprogramowania posiada dużą ilość domen internetowych. Nawet duże grono pracowników potrafi przeoczyć fakt braku działania którejś ze stron. Czasami informację taką dostawaliśmy od internautów po 24 godzinach od zdarzenia. To dość niekomfortowe prowadzić biznes w takim otoczeniu. Witryny znajdują się na różnych hostingach i czasami podczas rutynowych prac ogarnąć sprawdzenie wszystkich witryn.

W celu wyeliminowania tego problemu powstał system do monitorowania aktywności serwisów internetowych w sieci. Dzięki temu sprytnemu oprogramowaniu natychmiast po awarii w serwerowni lub z powodu innych przyczyn gdy strona przestanie odpowiadać na zapytania zostaniesz poinformowany jedną z dróg dostępu za pomocą e-maila lub SMS-em. To bardzo wygodne szczególnie w firmach które posiadają dużą ilość stron. W przypadku kłopotów lub awarii jako pierwszy dowiesz się że strona przestała działać.

Zapraszamy do korzystania z naszego unikalnego narzędzia do monitorowania aktywności serwisów internetowych. Usługa jest płatna ale w wymiarze groszowym. Sprawdzanie jednej strony przez miesiąc bez zdarzeń alertowych to koszt jedynie 0,369 zł brutto. Przy takiej cenie koszty roczne dla jednej witryny bez awaryjnej pracy to zaledwie 4,43 zł brutto. To znikomy koszt za komfort posiadania stale bieżącej informacji o działaniu naszej witryny.